#1 Witam Cię na moim Blogu

Cieszę się, że dziś tutaj jesteś, bo chciałabym się z Tobą podzielić tym, co aktualnie dzieje się w moim życiu. Może czymś Cię zainspiruję i powitam Cię w #Klub366

Od stycznia wraz z moimi przyjaciółkami, znajomymi, współpracownikami, wolontariuszkami pracuję nad projektem ebooka, który miał być kobiecą „podręczną apteczką” w kryzysie emocjonalnym, przy obniżonym samopoczuciu, w sytuacji trudnej.

W ebooku miało się znaleźć 30 inspirujących historii 30 kobiet wraz z kartami pracy, dobrymi praktykami i użytecznymi informacjami, jak wyjść z niezdrowych przekonań w sposób zdrowy w oparciu o RTZ Racjonalną Terapię Zachowania lub Racjonalne Techniki Zachowania jak kto woli.

Potem przeszedł koronawirus i odłożyłam na momencik ten projekt po to tylko, aby zająć się służeniem społeczności i wolontariatem oraz projektami na rzecz zwykłych osób w niezwykłych okolicznościach.

W okresie pandemii stałam się częścią zespołu Dr. Mariusza Wirgi & Dr. Andrzeja Jończyka & Dr. Michaela DeBernardi & Dr. Macieja Skibińskiego, z którymi przez 12 ostatnich tygodni współpracowałam przy międzynarowych webinarach prowadzonych w języku polskim i angielskim jako jedyny „nie-dr” (jeszcze) z serii „Jak nie zwariować podczas pandemii?”. Zostałam adminem grupy o tym samym tytule, a w ciągu 2 miesięcy dołączyło do nas ponad 2000 Polek i Polaków z całego świata.

Wtedy też postanowiłam wrócić do mojego projektu ebooka, ale już nie z 30 kobietami na każdy dzień miesiąca, ale 366 kobietami na 366 dni w roku.

I tak powstał #Klub366

Ideą klubu jest tworzenie pomysłów x 366, technik na każdy dzień roku, technik, które pozwolą wyjść z kryzysu i nauczą zdrowego myślenia po to, aby żyło nam się tak, jak chcemy, żeby się nam żyło.

W okresie pandemii zgłosiło się do mnie mnóstwo kobiet z prośbą o pomoc. Zdecydowanie więcej niż 366.

Powstały programy samopomocowe, które będą bezpłatnie udostępnione. Pracowałam nad nimi z ekspertami o najwyższych kompetencjach w temacie zmiany i projektów międzynarodowych: psycholog, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Oświęcim Renata Fijalkowska, dyrektor jednej z największych firm w Polsce, wykładowca, tener, Aleksandra Ścibich-Kopiec, wykładowca, trener Magdalena Stusińska-Krywalska, kryminolog, tłumacz Dominika Marcinkowska, która w wieku 16 lat założyła swój biznes w UK, Iwona Serafin, trener RTZ, coach, doradca personalny.

Idea #Klub336 była odpowiedzią na kończące się webinary z dr. Mariuszem Wirgą & dr. Andrzejem Jończykiem i na prośby kobiet, które chciały kontynuować pracę nad swoimi przekonaniami z wykorzystaniem RTZ.

***

Chcę coś zrobić. Dodatkowo wydarzenia związane ze śmiercią Georga Floyda w USA zainspirowały mnie do podjęcia akcji, której celem jestem zjednoczenie 366 kobiet, Polek, z całego świata i pokazania naszej siły.

Bo siła jest kobietą!

***

Dziękuję, że jesteś!

Aleksandra Marcinkowska

2 thoughts on “#1 Witam Cię na moim Blogu

Comments are closed.

%d bloggers like this: