#55 Pytania i odpowiedzi – Doradztwo Biznesowe – Biznes Consulting

Dzień dobry! Dziś zaczyna się kolejny długi weekend! Przecież dopiero święta Wielkanocy, potem weekend majowy a teraz weekend czerwcowy! Nie wiem, gdzie ten czas się podział, nie wiem jak to się stało, że dopiero był marzec a już jest czerwiec. Nie wiem… ale akceptuję 🙂 Jest ok. Jest tak, jak powinno być 🙂

Dziś przybliżę Ci temat doradztwa biznesowego. Zostałam dziś poproszona o wyjaśnienie, czym w ogóle jest doradztwo biznesowe (business counselling). To proste do wyjaśnienia 🙂 ale czy proste do zrozumienia?

Doradztwo biznesowe to specjalistyczne porady mające na celu wdrożenie rozwiązań, które przyniosą firmie ekonomiczne korzyści.

Co zatem robi taki doradca biznesu? padło pytanie 🙂 Sprząta, porządkuje, układa, odkurza, eliminuje 🙂 czy nie jest to praca dla serwisu sprzyjającego? padło pytanie… Z pewnością! Odpowiedziałam z uśmiechem.

Zarówno doradca zawodowy jak i osoba, która świadczy usługi sprzątające mają ze sobą wiele wspólnego.

D Diagnozują, co jest do posprzątania,

I Identyfikują swoje zasoby i zasoby, których im brakuje

A Analizują od czego zacząć SPRZĄTANIE

L Liczą liczą liczą – czas, zasoby ludzkie, osoby, na które mogą liczyć, zasoby finansowe

O Otwierają się na nowe rzeczy, które mogą dojść w trakcie sprzątania. Nie zawsze jest tak, że planujemy coś, i to coś jest tak zrealizowane, jak sobie zaplanowaliśmy…Tutaj nasuwa mi się taka anegdota… Poszłam umyć włosy… w drodze do łazienki posprzątałam korytarz, schody, szafki na buty (wszystko po drodze), umyłam wannę, prysznic, umywalkę… a na końcu włosy 🙂 teraz boję się iść na dół do kuchni, aby zrobić sobie coś do picia 😄 Czy rozumiesz, co chcę Ci przekazać? Nie zawsze plan jest wykonalny! Dobra wiadomość jest taka, że każdy plan może być zmienialny (słownik mi pokazuje, że nie ma takiego słowa) – to nic – ono mi tutaj pasuje idealnie!

G Gdzie? Gdzie jestem? Gdzie chcę być? Dlaczego nie jestem tu, gdzie chcę być? Kto lub co mi może pomóc, aby być tam, gdzie chcę być?

DIALOG to autorska metoda zmiany Twojego biznesu i posprzątania Twojego podwórka 🙂 Zapraszamy do współpracy!

%d bloggers like this: