#61 WARSZTATY ORGANIZOWANE W TALENTOWNI

Stwórz swoje Bio do projektu – szczegóły na Facebooku

Nie pisałeś / pisałaś jeszcze nigdy projektów? Nic nie szkodzi! Nauczymy Cię wszystkiego! Odpowiemy na Twoje pytania podczas naszych warsztatów na Zoom (online). Mało tego, jeśli nie wiesz, jak korzystać z Zoom, nic się nie martw!

Kochani, dziś pędzimy Wam powiedzieć, że Piotr Koziol w ramach działań Talentownia Opole & Opolski Trzeci Sektor zorganizował dla osób z sektora NGO warsztaty online. Nie wiem, czy wiecie, a jeśli nie wiecie, to ja Wam powiem, że Piotr stworzył projekt, którego wcześniej w Opolu nie było! A teraz już jest i jest super! Piotr łączy organizacje non profit (trzeci sektor) i działaczy społecznych z województwa opolskiego, stwarza miejsce do rozwoju, do dyskusji, ale przede wszystkim do wspólnych działań.

Z inicjatywy Piotra powstała także grupa działaczy społecznych, która ma na celu zawiązać partnerstwo, aby wspólnie realizować ciekawe projekty na terenie naszego województwa (opolskiego).

W zeszłym tygodniu 1 października 2021 odbyło się spotkanie grupy roboczej w @Talentowni. Podczas tego spotkania rozmawialiśmy o przyszłych działaniach, ale także wymogach formalnych do projektów, które planujemy wspólnie napisać i zrealizować w partnerstwie. Podczas tego spotkania zaplanowaliśmy warsztaty online, podczas których stworzymy własne BIO celów projektowych. Umówiliśmy się, że wcześniej popracujemy nad stworzeniem własnego biznesowego BIO, aby następnie podczas warsztatów dostosować je do potrzeb projektowych, choćby z uwagi na ograniczoną liczbę znaków we wniosku.

W każdym razie przechodząc do meritum, zadanie przed warsztatami online https://facebook.com/events/s/stworz-swoje-bio-do-projektu/448351523273510/ po ustaleniach w zeszłym tygodniu jest następujące:

➡️ 1. Napisz swoje BIO biznesowe

➡️ 2. Napisz swoje BIO projektowe (wymyśl sobie projekt, który chcesz zrealizować i w oparciu o BIO biznesowe stwórz szkic swojego bio do wymyślonego przez siebie projektu.

Podczas warsztatów pomożemy Ci stworzyć bio, które następnie wykorzystasz do wykazania potencjału projektowego, gdyż zazwyczaj w każdym projekcie jest taka rubryka.

Podczas spotkania w Talentowni ustaliśmy także, że dostaniecie od nas przykłady 🙂 Oto one:

👉 Zaczynamy:

Zadanie 1. Napisz swoje BIO biznesowe

Przykład BIO biznesowego – wstawiam moje, żeby potem nie było, że nie zastosowałam się do przepisów RODO, gdzie łatwo można kogoś zidentyfikować 😁😁😁

Aleksandra Marcinkowska – Szkoleniowiec, wykładowca, trener rozwoju osobistego, doradca biznesu, dyplomowany doradca zawodowy i personalny, metodyk zdalnego nauczania, wykładowca akademicki na University of Bradford gdzie kończy doktorat z prawa imigracyjnego. Studentka Psychoonkologii na SWPS. Właścicielka 3 zagranicznych spółek specjalizujących się w budowaniu strategii dla biznesów, osób prowadzących biznes, audytach potrzeb, procesach rekrutacji, standardach, badaniu potrzeb szkoleniowych firm i szkoleniach dla policji, social services, trzeciego sektora, służb i kadry zarządzającej w tym właścicielka Międzynarodowego Certyfikowanego Centrum Szkoleniowego EDU SMART Training Centre Limited UK & Irlandia oraz twórca międzynarodowej certyfikowanej marki DIALOG of Transformation ® (DIALOG ZMIANY).

Buduje i prowadzi szkolenia na szczeblu zarządzającym w krajach Unii Europejskiej oferując business consulting – doradztwo biznesowe.

Współprowadziła warsztaty dla Księcia Williama i Princess Kate w Bradford tuż przed pandemią.

Przeszkoliła ponad 15.000 osób współpracując z ponad 500 podmiotami na całym świecie.

Ukończyła studia na Wydziale Ekonomii – Rachunkowość, studia magisterskie na Wydziale Zarządzania oraz 4 kierunki studiów podyplomowych kwalifikacyjnych (przygotowanie pedagogiczne studia kwalifikacyjne, doradztwo zawodowe i personalne z elementami e-doradztwa studia kwalifikacyjne, diagnoza i terapia studia kwalifikacyjne, Polsko – Brytyjskie Partnerstwo Strategiczne w Unii Europejskiej i NATO (Uniwersytet Jagielloński).

Od 2011 roku aktywnie prowadzi organizację non profit UK BUTTERFLIES NGO. Doradca imigracyjny, specjalista ds. prawa pracy post Brexit. Realizuje projekty na zlecenie rządu brytyjskiego dot. szkoleń i wsparcia post Brexit – prawo imigracyjne.

Autorka materiałów edukacyjnych, ekspertyz, badań, scenariuszy, publikacji międzynarodowych, artykułów w 2 językach. Na swoim koncie ma 3 publikacje – wydane podręczniki.

Członek Polonijej Rady Doradczej przy Ambasadzie RP w Londynie, założonej przez Ambasadora RP, prof. Arkadego Rzegockiego Uniwersytet Jagielloński, członek Rady Doradczej West Yorkshire Police, Członek Rady Doradczej Hate Crime West Yorkshire Police. Wolontariusz w Stowarzyszeniu „W Ogrodzie Viadrusa’’ Oldrzyszowice.

Ekspert projektów unijnych w tym Erasmus +

Prywatnie szczęśliwa żona, mama trójki dzieci, posiadaczka dwóch bokserów.


👉 Uwaga! Ta sama osoba – konkretny projekt – inne BIO!

➡️ Zobaczcie, jak różni się BIO biznesowe czy inaczej zawodowe (to akurat ma ilość znaków odpowiadającą ilości znaków na LinkedIn, gdzie naprawdę polecam założyć swój profil ❤️

➡️ Zrobiłam zatem zadanie nr 1, gdzie stworzyłam swoje BIO biznesowe / zawodowe po wielu godzinach układania tekstu przez innych ekspertów, aby to miało ręce i nogi 😁

Zadanie 2

Przechodzę do zadania 2 – Napisz swoje BIO projektowe (wymyśl sobie projekt, który chcesz zrealizować i w oparciu o BIO biznesowe stwórz szkic swojego bio do wymyślonego przez siebie projektu.

Ja czuję się dobrze w każdym projekcie, zapewne z uwagi na doświadczenie, które posiadam – Wy też tam będziecie, jeśli tylko będziecie mieć chęć i podziałacie w temacie!

➡️ Moje BIO dla projektu „Szkolenia osób pracujących z młodzieżą w zakresie redukcji stresu”

➡️ Aleksandra Marcinkowska – właścicielka międzynarodowego centrum szkoleniowego EDU SMART TRAINING CENTRE LIMITED, trener, coach, metodyk zdalnego nauczania, wykładowca akademicki, pedagog, diagnosta, terapeuta PTSD (stres pourazowy), neuroterapeuta – obniżenie stresu oraz zwiększanie wydajności mózgu poprzez odpowiednie układanie fal mózgowych za pomocą encefalografu, certyfikowany trener szkoleń i warsztatów z zakresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), współtwórca brytyjskiej marki Dialog of Transformation – redukcja stresu, relaksacja, integracja, komunikacja. Doradca zawodowy zarówno w Polsce (ukończone studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego i personalnego z elementami e-doradztwa), posiada przygotowanie pedagogiczne, ukończyła studia magisterskie : zarządzanie, specj. Zarządzanie personelem. Współpracuje przy projektach międzynarodowych z różnymi krajami europejskimi (Wielka Brytania, Polska, Węgry, Czechy, Włochy, Irlandia). Jej zainteresowania zawodowe koncentrują sie wokół: szeroko rozumianej pomocy społecznej, doradztwa zawodowego i personalnego oraz kompetencji zawodowych oraz pracy z młodzieżą. Koordynator projektów międzynarodowych. Twórca wielu szkoleń, kursów e-learningowych, prowadzi platformę z kursami podnoszącymi kompetencje interpersonalne osób pracujących z młodzieżą.

➡️ Widzicie różnicę?

🪄No to lecimy dalej!

➡️ Moje BIO dla projektu „Szkolenia osób z sektora HORECA – współpraca z podmiotami na świecie – platforma zdalnego nauczania

ALEKSANDRA – członek polonijnej rady konsultacyjnej Ambasady RP przy Ambasadorze RP w Londynie, dyrektor i fundator organizacji non profit, właścicielka firmy UK SPOT LTD, trener, coach, metodyk zdalnego nauczania, terapeuta PTSD (stres pourazowy), neuroterapeta – zwiększanie wydajności mózgu poprzez odpowiednie układanie fal mózgowych za pomocą encefalografu, certyfikowany trener szkoleń i warsztatów z zalresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – redukcja stresu, relaksacja, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Doradca zawodowy zarówno w Polsce (ukończone studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego i personalnego z elementami e-doradztwa), posiada przygotowanie pedagogiczne, ukończyła studia magisterskie : zarządzanie, specj. Zarządzanie personelem. Współpracuje przy projektach międzynarodowych m.in. z Polskim Ośrodkiem Naukowym UJ w Londynie, konsultantem polskim w Manchester, brytyjskimi firmami z branży HORECA, oraz brytyjskim NGO. Koordynator projektów międzynarodowych. Prowadzi rekrutację i selekcję pracowników dla klientów branży HORECA, badania własne nt. niezbędnych kompetencji, potrzeb pracodawców oraz rynku edukacyjnego. Twórca wielu szkoleń, kursów e-learningowych, prowadzi platformę z kursami podnoszącymi kompetencje interpersonalne.


Ciemność widzę! Ciemność! 😁

➡️ Tutaj obiecane podczas ostatniego spotkania bio osób i opis zespołów projektowych, abyście mogli zobaczyć, o co w tym w ogóle chodzi 🙂

Jak stworzyć swoje bio i bio zespołu projektowego? Oto kilka przykładów

👉 Moje BIO dla projektu „Szkolenia osób z sektora HORECA – współpraca z podmiotami na świecie – platforma zdalnego nauczania i cały zespół – zobaczcie całość

ZESPÓŁ 1

ALEKSANDRA – członek polonijnej rady konsultacyjnej Ambasady RP przy Ambasadorze RP w Londynie, dyrektor i fundator organizacji non profit, właścicielka firmy UK SPOT LTD, trener, coach, metodyk zdalnego nauczania, terapeuta PTSD (stres pourazowy), neuroterapeta – zwiększanie wydajności mózgu poprzez odpowiednie układanie fal mózgowych za pomocą encefalografu, certyfikowany trener szkoleń i warsztatów z zalresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – redukcja stresu, relaksacja, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Doradca zawodowy zarówno w Polsce (ukończone studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego i personalnego z elementami e-doradztwa), posiada przygotowanie pedagogiczne, ukończyła studia magisterskie : zarządzanie, specj. Zarządzanie personelem. Współpracuje przy projektach międzynarodowych m.in. z Polskim Ośrodkiem Naukowym UJ w Londynie, konsultantem polskim w Manchester, brytyjskimi firmami z branży HORECA, oraz brytyjskim NGO. Koordynator projektów międzynarodowych. Prowadzi rekrutację i selekcję pracowników dla klientów branży HORECA, badania własne nt. niezbędnych kompetencji, potrzeb pracodawców oraz rynku edukacyjnego. Twórca wielu szkoleń, kursów e-learningowych, prowadzi platformę z kursami podnoszącymi kompetencje interpersonalne.

KRZYSIEK – ekspert ds. współpracy międzynarodowej w sektorze edukacji. Od 15 lat przedsiębiorca w sektorze zarządzania. Zarządzanie firmą oraz zespołem zarówno w praktyce biznesowej jak i w trakcie prowadzenia szkoleń czy warsztatów. Główna tematyka prowadzonych treningów to: wielokulturowość w organizacji, prowadzenie multikulturowych zespołów operacyjnych, obsługa klienta, sprzedaż i komunikacja z klientem i inne. W swojej karierze poza zajęciami grupowymi prowadzi także doradztwo biznesowe indywidulane w formie sesji coachingowych. Prowadzi także warsztaty dla dzieci i młodzieży związane z redukcją stresu, budowaniem poczucia tożsamości i akceptacji. Stawia na wymianę doświadczeń oraz budowanie sieci kontaktów. W sferze jego zainteresowań zawodowych leżą działania z zakresu integracji, psychologii motywacji, coachingu oraz pomiaru kompetencji zawodowych. Działa w lokalnych biznesach zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii na rzecz polepszania jakości życia, zwiększania włączenia społecznego, a także promowania rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich.

SAED –doświadczenie w sektorze publicznym (11 lat), od 2006r. własny biznes w UK. Współpracuje z UK SPOT LTD pełniąc rolę mentora i eksperta MMŚP HORECA, ponadto dyrektor współpracującej z firmą agencji pracy Recruitment Butterflies Agency (agencja pośrednictwa pracy – obsługująca między innymi rynek HORECA w obszarze metropolitarnym Manchester, buduje ścieżki kariery dla pracowników HORECA, prowadzi proces rekrutacji i selekcji), Praca w środowisku międzynarodowym oraz multikulturowym. Wieloletnia współpraca z branżą HORECA na rynku brytyjskim, zarówno współpraca w pracownikami branży, przedsiębiorstwami, firmami szkoleniowymi otoczeniem biznesu HORECA. Właściciel restauracji Coffee and Creme oraz współwłaściciel restauracji Food2Go.

ZESPÓŁ 2

ANIA – wiceprezes fundacji XYZ , coach, doradca, trener, wykładowca akademicki, ekspert w projektach międzynarodowych dedykowanych m.in. młodzieży oraz edukacji pozaformalnej. Doświadczenie w pracy z zespołem międzynarodowym m.in. koordynator Centrum Języków CCC – współpraca przy kursach językowych, platformie e-learningowej oraz programach edukacyjnych. Członek zespołu zarządzającego w projekcie Droga ucznia do sukcesu – projekt edukacyjny dla klas I-III, praca z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym. Wieloletnie doświadczenie jako ekspert ds. ewaluacji i monitoringu, w tym w projektach międzynarodowych oraz edukacyjnych i w walidacji kompetencji w projektach edukacyjnych. Autorka artykułów, case study, materiałów szkoleniowych oraz edukacyjnych skierowanych do młodzieży i edukatorów, trenerów oraz osób pracujących z młodzieżą. Realizacja wielu projektów m.in. z obszaru edukacji pozaformalnej, nauki, zdobywania i rozwijania kompetencji, edukacji młodzieży, a także ekologii. Współautorka projektów i trener w projektach z obszaru ekologii m.in. Zielona Firma, Zielona firma 2. Doświadczenie przy realizacji badań jakościowych dot. parków narodowych w Polsce (kompleksowe badanie wszystkich parków – 27 podmiotów). Posiada doświadczenie w pracy w zespołach merytorycznych działań dot. sposobów ewaluacji i zarządzania ryzykiem w projektach dofinansowywanych z UE. Odpowiedzialna za kontakty biznesowe z NGO, szkołami i uczelniami wyższymi – wspólnie diagnozuje potrzeby wsparcia, a także przygotowuje koncepcje projektów. Związana z Fundacją od początku istnienia

BASIA – coach, doradca, trener, przedsiębiorca. Ponad 12 lat doświadczenia jako przedsiębiorca, w tym zarządzanie firmą oraz zespołem. Jako trener prowadzi zajęcia i warsztaty dla różnych grup: dzieci, młodzież, nauczyciele, pracownicy, kadra zarządzająca. Prowadzi doradztwo indywidualne oraz grupowe dedykowane również młodzieży i młodych osobom dorosłym, Szeroka znajomość narzędzi diagnozujących i predyspozycyjnych. Pracuje technikami coachingowymi, które wspierają jej warsztat doradczy. Tworzy własne materiały edukacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych technik cyfrowych. Autorska scenariuszy, mini wykładów, indywidualnych kart pracy, prezentacji dedykowanych wsparciu budowania kompetencji u młodzieży.

ZOSIA – mgr informatyki, od 2010r. specjalistka od nowych technologii, koordynator projektów technologicznych i cyfrowych. Specjalizuje się w tworzeniu materiałów multimedialnych na styku nowych technologii, edukacji i biznesu. Od 10 lat realizuje działania w branży kreatywnej, tworzy i nadzoruje zespoły programistów, grafików i animatorów. Posiada w swoim portfolio: budowę portali edukacyjnych, gier multimedialnych, stron www, aplikacji mobilnych. Autorka wielu materiałów edukacyjnych oraz artykułów branżowych.

ZESPÓŁ 3

ELA – właścicielka firmy XUZ, trener, coach, metodyk zdalnego nauczania, wykładowca akademicki, pedagog, diagnosta, terapeuta PTSD (stres pourazowy), neuroterapeuta – obniżenie stresu oraz zwiększanie wydajności mózgu poprzez odpowiednie układanie fal mózgowych za pomocą encefalografu, certyfikowany trener szkoleń i warsztatów z zakresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction), współtwórca brytyjskiej marki Dialog of Transformation – redukcja stresu, relaksacja, integracja, komunikacja. Doradca zawodowy zarówno w Polsce (ukończone studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego i personalnego z elementami e-doradztwa), posiada przygotowanie pedagogiczne, ukończyła studia magisterskie : zarządzanie, specj. Zarządzanie personelem. Współpracuje przy projektach międzynarodowych z różnymi krajami europejskimi (Wielka Brytania, Polska, Węgry, Czechy, Włochy, Irlandia). Jej zainteresowania zawodowe koncentrują sie wokół: szeroko rozumianej pomocy społecznej, doradztwa zawodowego i personalnego oraz kompetencji zawodowych oraz pracy z młodzieżą. Koordynator projektów międzynarodowych. Twórca wielu szkoleń, kursów e-learningowych, prowadzi platformę z kursami podnoszącymi kompetencje interpersonalne osób pracujących z młodzieżą.

ADA – magister prawa, trener dramy, tłumacz. Współpracuje z policją realizując liczne programy prewencyjne na rzecz społeczności lokalnej i młodzieży. Prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju zawodowego dla osób młodocianych, zarządzania zespołem, komunikacji, przeciwdziałaniu cyberprzestępczości. Doświadczenie w realizacji projektów i grantów dofinansowanych z UE i środków publicznych. Doświadczony ekspart w projektach edukacyjnych. Autorka scenariuszy edukacyjnych. Dba o współpracę firmy z organizacjami trzeciego sektora, z władzami publicznymi w tym z policją. Współpracuje na co dzień z fundacjami, szkołami w obszarze edukacji. Dba o ocenę efektywności międzynarodowych projektów edukacyjnych wykorzystując szereg narzędzi badających umiejętności uczestników projektów, w szczególności dzieci i młodzieży z Europy Wschodniej, w tym społeczności romskiej.

IZA – ekspert w projektach międzynarodowych, współpracuje na co dzień z fundacjami, szkołami w obszarze edukacji. Jest odpowiedzialna za upowszechnianie materiałów wypracowanych przez EDU XXX, zarządzanie ryzykiem w działalności firmy, strategiczne działania rozwoje, kontakty z organizacjami w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii. Prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, komunikacji werbalnej i niewerbalnej dla osób pracujących z młodzieżą, rozwoju zawodowego dla młodocianych,. Zarządza także projektami prewencyjnymi, w tym cyberprzestępczość, przestępstwa na tle nienawiści rasowej. Zakres jej działań skupia się na integracji środowisk lokalnych.

ZESPÓŁ 4

WIOLA– coach, doradca, trener (szkolenia dla pracowników MMŚP, menadżerów, młodzieży, pracowników sektora samorządowego), wykładowca akademicki, tutor w Wyższej Szkole BBB, ekspert z zakresu zarządzania projektami. Doświadczenie w pracy z zespołem międzynarodowym m.in. koordynator Centrum Języków BBB – współpraca przy kursach językowych, platformie e-learningowej oraz programach edukacyjnych. Członek zespołu zarządzającego w projekcie Droga ucznia do sukcesu – projekt edukacyjny dla klas I-III, praca z dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym. Wieloletnie doświadczenie jako ekspert ds. ewaluacji i monitoringu, w tym w projektach międzynarodowych oraz projektach edukacyjnych i w walidacji kompetencji w projektach edukacyjnych. Autorka artykułów, case study, materiałów szkoleniowych oraz edukacyjnych. Realizacja wielu projektów m.in. z obszaru nauki, rozwijania kompetencji, edukacji dla dorosłych. Posiada doświadczenie w pracy w zespołach badawczych. M.in. badania oraz opracowanie Modelu „Kobieta – menadżer w branży HORECA” – opracowanie modelu kompetencji dla menadżerek. –

MONIKA – twórca koncepcji i specjalista ds. projektów edukacyjnych, trener, ekspert w obszarach m.in. kompetencje miękkie, kompetencje kierownicze/menadżerskie, kompetencje zarządzania projektami, kompetencje muzyczne). Od 2009 roku opracowuje i realizuje projekty współfinansowane przez Unię Europejską, granty szwajcarskie i inne krajowe źródła. Jako trener prowadziła zajęcia i warsztaty dla różnych grup: dzieci, młodzieży, nauczyciele, pracownicy, kadra zarządzająca. W swoim portfolio ma paletę artykułów merytorycznych, case studies, materiałów edukacyjnych, w tym także materiałów cyfrowych. –

JULIA– coach, doradca, trener, przedsiębiorca. Absolwentka wydziału Zarządzania, studiów podyplomowych Wycena Nieruchomości. Obecnie w trakcie akredytacji Associated Certified Coach (ACC) przyznawanej przez International Coach Federation. Certyfikowany Praktyk Neurolingwistycznego Programowania oraz Time Line Therapy. Ponad 15 lat doświadczenia jako przedsiębiorca, w tym zarządzanie firmą oraz zespołem. Trener, szkoleniowiec, edukator. Prowadzi doradztwo indywidualne oraz grupowe. Szeroka znajomość narzędzi diagnozujących i predyspozycyjnych. Pracuje technikami coachingowymi, które wspierają jej warsztat doradczy. Tworzy własne materiały edukacyjne, ze szczególnym uwzględnieniem innowacyjnych technik cyfrowych. –

ZESPÓŁ 5

JOLA – mgr Informatyki, od 2010r. specjalistka od nowych technologii, koordynator projektów technologicznych i cyfrowych. Specjalizuje się w tworzeniu materiałów multimedialnych na styku nowych technologii, edukacji i biznesu. Od 15 lat realizuje działania w branży kreatywnej, tworzy i nadzoruje zespoły programistów, grafików i animatorów. Posiada w swoim portfolio: portale edukacyjne, gry multimedialne, strony www, aplikacje mobilne. Autorka wielu materiałów edukacyjnych oraz artykułów branżowych. Wartość dodana: prowadząc swoją działalność również na styku ze środowiskiem akademickim KKK będzie mogła upowszechniać wypracowane narzędzia i metody wśród nauczycieli akademickich. Jednocześnie od 2018 roku rozpoczęta współpraca z NGO w Irlandii daje przestrzeń na wytworzenie wartości dodanej na arenie międzynarodowej i wypromowanie metod w kolejnym kraju. Jako jedyna z organizacji partnerskich posiada w swoim portfolio kompetencje IT niezbędne w tworzeniu metod i narzędzi edukacyjnych.

SARA – dyrektor organizacji WWW, trener, coach, doradca. Inicjatorka wielu warsztatów edukacyjnych. Ukończyła szereg kursów za zakresu edukacji w Wielkiej Brytanii. Nauczycielka języka angielskiego jako drugiego języka. Inicjatorka szkoleń i warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, a także dla osób dorosłych. Doświadczenie w realizacji działań w zakresie edukacji pozaformalnej skierowanej do osób dorosłych. Świadczy indywidualne usługi konsultacyjno-doradcze kwalifikowane na obszarze UK. Odpowiedzialna za prowadzenie zajęć, warsztatów edukacyjnych, praca z grupami oraz praca indywidualna. Jednocześnie dba o skuteczność działań organizacji w obszarze edukacji oraz ocenę efektywności projektów edukacyjnych – wykorzystuje narzędzia pozwalające zbadać wzrost i umiejętności uczestników projektów, w szczególności dzieci i młodzieży. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń „miękkich” z komunikacji i motywacji oraz szkoleń powiązanych z aktywizacją zawodową i doradztwem zawodowym. Konsultantka w zakresie komunikacji interpersonalnej, zarządzania grupą, asertywności oraz radzenia sobie ze stresem i agresją. Zajmuje się szkoleniem, doradztwem i wspieraniem organizacji działających na rzecz edukacji osób dorosłych.

KRYSIA – trener dramy, tłumacz. Współpracuje z brytyjską policją realizując liczne programy prewencyjne na rzecz społeczności lokalnej. Prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju zawodowego dla osób młodocianych, zarządzania zespołem, komunikacji. Doświadczenie w realizacji projektów i grantów dofinansowanych z UE i środków publicznych. Specjalistka w opracowywaniu i zarządzaniu projektami współfinansowanymi przez UE. Posiada doświadczenie w projektach edukacyjnych. Autorka scenariuszy edukacyjnych. Dba o współpracę organizacji trzeciego sektora z władzami publicznymi w tym z policją. Współpracuje na co dzień z fundacjami, szkołami w obszarze edukacji. Dba o ocenę efektywności międzynarodowych projektów edukacyjnych wykorzystując szereg narzędzi badających umiejętności uczestników projektów, w szczególności dzieci i młodzieży z Europy Wschodniej, w tym społeczności romskiej. Wartość dodana: współpracuje z Polską Macierzą Szkolną w Wielkiej Brytanii oraz organizacjami zrzeszającymi Polonię w Wielkiej Brytanii, dla których wypracowane metody i narzędzia mogą być dodatkowym wsparciem w procesie pracy z młodzieżą.

ZESPÓŁ 6

Dr XXX, Prof. Nadzwyczajny XXX – Ekspert, autor i współautor licznych publikacji: artykułów naukowych i referatów, podręczników.. Twórca strategii rozwoju kilku regionów, koordynator zespołów projektowych oraz projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej.

Dr ZZZ – związany z ZZZ Organisation – do 2008 roku jako dyrektor ZZZ w Holandii, a następnie Vicepresident od XXX in Warsaw, odpowiedzialny za promocję Polski na rynkach zagranicznych. Autor koncepcji strategii marketingowej Polski w sferze turystyki na lata 2012-2020. Współautor książek, podręczników i wielu artykułów naukowych z zakresu marketingu terytorialnego i polityki turystycznej.

Dr BBB –koordynował wdrażanie projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej takich jak między innymi: „Rozwój nowoczesnych kadr branży turystycznej Polski południowo-wschodniej”, „Nowe specjalności, staże i warsztaty szansą na wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego CCC”.

TOMEK- niezależny trener biznesu – prowadzi szkolenia w zakresie sprzedaży, obsługi klienta i zrównoważonego rozwoju dla branży hotelarskiej. Jest inicjatorem współpracy z Domem Fundacji Ronalda McDonalda. Pełni funkcję regionalnego dyrektora Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego

dr Inż. PATRYK – Praktyk, na co dzień bezpośrednio związany z produkcją żywności oraz dydaktyką w tymże zakresie, najważniejsze osiągnięcia jego podopiecznych dotyczą obszaru związanego z wypiekami.

EDEK – – hotelarz, specjalista z zakresu zarządzania i promocji turystyki. Posiada doświadczenie z zakresu turystyki i hotelarstwa zdobyte głównie w Hiszpanii, Francji i Polsce (sieci hotelowe Sheraton, Princess Hotels, JS Hotels and Resorts) . Koordynator projektów na różnym poziomie m.in. Przedsiębiorczość krokiem w samodzielność 2 w roku 2014/15 – projekt realizowany przy udziale środków Narodowego Banku Polski.

ZESPÓŁ 7

ALEKSANDRA – członek polonijnej rady konsultacyjnej Ambasady RP przy Ambasadorze RP w Londynie, dyrektor i fundator organizacji non profit, właścicielka firmy UK SPOT LTD, trener, coach, metodyk zdalnego nauczania, terapeuta PTSD (stres pourazowy), neuroterapeta – zwiększanie wydajności mózgu poprzez odpowiednie układanie fal mózgowych za pomocą encefalografu, certyfikowany trener szkoleń i warsztatów z zalresu MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) – redukcja stresu, relaksacja, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu. Doradca zawodowy zarówno w Polsce (ukończone studia podyplomowe z zakresu doradztwa zawodowego i personalnego z elementami e-doradztwa), posiada przygotowanie pedagogiczne, ukończyła studia magisterskie : zarządzanie, specj. Zarządzanie personelem. Współpracuje przy projektach międzynarodowych m.in. z Polskim Ośrodkiem Naukowym UJ w Londynie, konsultantem polskim w Manchester, brytyjskimi firmami z branży HORECA, oraz brytyjskim NGO. Koordynator projektów międzynarodowych. Prowadzi rekrutację i selekcję pracowników dla klientów branży HORECA, badania własne nt. niezbędnych kompetencji, potrzeb pracodawców oraz rynku edukacyjnego. Twórca wielu szkoleń, kursów e-learningowych, prowadzi platformę z kursami podnoszącymi kompetencje interpersonalne.

KRZYSIEK – ekspert ds. współpracy międzynarodowej w sektorze edukacji. Od 15 lat przedsiębiorca w sektorze zarządzania. Zarządzanie firmą oraz zespołem zarówno w praktyce biznesowej jak i w trakcie prowadzenia szkoleń czy warsztatów. Główna tematyka prowadzonych treningów to: wielokulturowość w organizacji, prowadzenie multikulturowych zespołów operacyjnych, obsługa klienta, sprzedaż i komunikacja z klientem i inne. W swojej karierze poza zajęciami grupowymi prowadzi także doradztwo biznesowe indywidulane w formie sesji coachingowych. Prowadzi także warsztaty dla dzieci i młodzieży związane z redukcją stresu, budowaniem poczucia tożsamości i akceptacji. Stawia na wymianę doświadczeń oraz budowanie sieci kontaktów. W sferze jego zainteresowań zawodowych leżą działania z zakresu integracji, psychologii motywacji, coachingu oraz pomiaru kompetencji zawodowych. Działa w lokalnych biznesach zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii na rzecz polepszania jakości życia, zwiększania włączenia społecznego, a także promowania rozwoju gospodarczego na obszarach wiejskich.

SAED –doświadczenie w sektorze publicznym (11 lat), od 2006r. własny biznes w UK. Współpracuje z UK SPOT LTD pełniąc rolę mentora i eksperta MMŚP HORECA, ponadto dyrektor współpracującej z firmą agencji pracy Recruitment Butterflies Agency (agencja pośrednictwa pracy – obsługująca między innymi rynek HORECA w obszarze metropolitarnym Manchester, buduje ścieżki kariery dla pracowników HORECA, prowadzi proces rekrutacji i selekcji), Praca w środowisku międzynarodowym oraz multikulturowym. Wieloletnia współpraca z branżą HORECA na rynku brytyjskim, zarówno współpraca w pracownikami branży, przedsiębiorstwami, firmami szkoleniowymi otoczeniem biznesu HORECA. Właściciel restauracji Coffee and Creme oraz współwłaściciel restauracji Food2Go.

ZESPÓŁ 8

MAREK – psycholog, trener biznesu, konsultant z kilkunastoletnim doświadczeniem. Dydaktyk, aktywnie tworzący koncepcje i złożone programy rozwojowe z zakresu kompetencji miękkich. Praktyk, skutecznie wdrażający wypracowane koncepcje w rzeczywistość pracy klienta poprzez organizacje szkoleń, warsztatów, zadań wdrożeniowych a także tworząc nowatorskie rozwiązania oparte o nowoczesne technologie. W FIRMIE XXX pełni funkcję dyrektora merytorycznego

BASIA – od siedmiu lat aktywnie związana ze środowiskiem polskiej sceny startupowej. Między innymi współtworzyła od podstaw jeden z najbardziej innowacyjnych polskich startupów – firmę DDD oraz jest twórcą największej inicjatywy społecznej zrzeszającej polskie startupy technologiczne – #DDD. W firmie XXX pełni funkcję EduTech Menedżera odpowiadając za tworzenie koncepcji oraz budowę narzędzi technologicznych wspierających edukację ludzi dorosłych

PAWEŁ – Przedsiębiorca, Manager , specjalista w zakresie zarządzania
z dwudziestoletnim doświadczeniem zgromadzonym na wszystkich szczeblach funkcjonowania dużych organizacji. Główne aktywności to Dyrektor Zarządzający – XXX, Prezes -XXX Inkubatory Przedsiębiorczości. Rozwijał projekty w fazie start-up, zarządzał funduszem inwestycyjnym oraz największą w Europie siecią inkubatorów przedsiębiorczości. Entuzjasta edukacji oraz nowych technologii. Współtwórca i Prezes Zarządu Fundacji “XXX” – instytucji wspierającej młodzież licealną w kreowaniu i rozwijaniu przedsiębiorczości. W FIRMIE XXX pełni funkcję Wiceprezesa / Partnera.

KAMA – odpowiedzialna za tworzenie, rozwój i utrzymanie narzędzi technologicznych wspomagających procesy szkoleniowe i konsultacyjne. Koordynuje projekty badawcze od strony metodologicznej oraz technicznej (realizacja badań on-line, opracowanie wyników, narzędzia raportujące), a także projekty blended learningowe. Odpowiada za wykorzystanie innowacyjnych narzędzi szkoleniowych, projektuje aktywności on-line do działań szkoleniowych. Współtworzy oraz koordynuje produkcję filmów edukacyjnych. W FIRMIE XXX pełni funkcję Specjalista ds. Nowych Technologii

ZESPÓŁ 9

AREK – od 6 lat zajmuje się zarządzaniem w III sektorze, koordynator i twórca wielu projektów krajowych i międzynarodowych o charakterze miękkim (szkoleń, konferencji etc.), wieloletni pracownik biura prasowego Urzędu Miasta XXX, absolwent administracji publicznej, uczestnik prestiżowego International Visiteur Leadership Programme finansowanego przez Departament Stanu USA. Uczestnik szkoleń organizowanych przez FRSE w ramach Pozaformalnej Akademii Jakości Projektu, uczestnik kilku edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów w XXX, w przeszłości członek Młodzieżowej Rady Miejskiej w XXX

MATEUSZ – założyciel oraz CEO Fundacji XXX, prawnik, szkoleniowiec. Współtwórca mechaniki “grafów argumentacyjnych”pozwalającej na eliminację błędów logicznych i poznawczych z dyskusji. W projekcie będzie odpowiedzialny za prawidłową implementację założeń mechaniki dostosowaną do funkcjonalności platformy która ma powstać w ramach realizacji działania. Na co dzień współpracuje z kancelariami, instytutami naukowymi oraz przedsiębiorstwami gdzie pełni funkcję in-house lawyer/business developera. Związany także z projektami dot. zarządzania innowacją, ed-tech i hr-tech. Od 10 lat związany z organizacjami pozarządowymi, w latach 2007-2009 Radny Młodzieżowej Rady Miejskiej w XXX, współautor i organizator I Ogólnopolskiego Forum Młodych Samorządowców oraz Europejskiego Forum Młodych Liderów Lokalnych. Autor i uczestnik wielu projektów związanych z edukacją poza formalną, zarządzaniem projektami oraz funkcjonowania organizacji pozarządowych. Uczestnik wymian międzynarodowych (Rosja, Ukraina, Hiszpania, Francja).

MONIA – swoją pracę w charakterze koordynatora rozpoczęła w 2013 roku. Wtedy zajmowała się koordynacją Polsko-Węgiersko-Słowackiej wymiany studentów i młodzieży “European Citzenship and Development in Central Europe” finansowanej w ramach programu Młodzież w Działaniu. W kolejnych latach zajmowała się koordynacją sześciu międzynarodowych wymian studentów i młodzieży, szkolenia międzynarodowego oraz projektu informacyjno-promocyjnego. Finansowanych w ramach programów Młodzież w Działaniu, Erasmus plus oraz Polsko Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Wszystkie powyższe przedsięwzięcia zakończyły się sukcesem. Pani Katarzyna regularnie bierze udział w projektach o charakterze szkoleniowym takich jak “The Korczak Initiative” – wyjazd szkoleniowy organizowany przez Radę Europy, którego głównym tematem było przeciwdziałanie mowie nienawiści, “Youth Sharping the Future of Europe” – seminarium organizowane przez PROM w którym pełniła rolę moderatora, finansowane w ramach programu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Ukończyła szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz kurs wychowawcy kolonijnego.

PAWEŁ – stypendysta XXX National University, XXX, Korea Południowa oraz Soongsil University, Seul, Korea Południowa, doktorant Uniwersytetu Ekonomicznego w XXX związany zawodowo z Instytutem Dyplomacji Gospodarczej, posiada doświadczenie zawodowe wyniesione ze staży w ambasadach RP w Seulu oraz Pjongjangu. Trener młodzieżowy specjalizujący się w zagadnieniach związanych z globalną polityką

SEBASTIAN – w latach 2009-2013 przewodniczący samorządu studentów PWSZ w XXX pomysłodawca i koordynator wielu przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, sportowym i kulturalnym, w tym kilku edycji XXX Juwenaliów; od 2014 r. członek zarządu XXX, autor szkoleń z zakresu przywództwa i zarządzania zespołem ludzkim; od 2014 r. pracownik Urzędu Miasta XXX, aktualnie Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, gdzie zajmuje się między innymi opracowywaniem dokumentów o charakterze strategicznym.


✅ Pisanie BIO, zapoznanie się z materiałami, próby stworzenia BIO biznesowego i projektowego mogą Ci zająć nawet 10 – 20 godzin (wlicz w to także czas, kiedy będziesz rzucać w diabły te zadania 😁)

✅ Jeśli masz jakieś pytania, napisz na grupie @OpolskiTrzeciSektor w wydarzeniu Stwórz swoje BIO, a my postaramy się odpowiedzieć na nie

Pozdrawiam! ❤️

Aleksandra Marcinkowska

%d bloggers like this: